Gdynia ul. Wielkopolska 305 tel. +48 602 216 960

email:  venadach@venadach.com.pl


carus

PRESTIŻOWE RYNNY VMZINC

Tytanowo-cynkowe systemy rynnowe

VMZINC® to znak firmowy, za którym stoją najwyższej jakości blachy tytanowo-cynkowe oraz najbogatszy na rynku asortyment systemów odprowadzania wód deszczowych z tytan-cynku.

Oprócz zastosowań w indywidualnych budynkach mieszkalnych rynny cynkowe są wykorzystywane w renowacjach zamków, budowlach zabytkowych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Dzięki ulepszeniom i optymalizacji wprowadzonym w procesie produkcji cynku, obecnie koszty wytwarzania rynien są znacznie niższe niż kilkanaście lat temu co spowodowało, że są dostępne dla szerszej grupy inwestorów. ­

Baner

Tytan cynk

Tytan cynk jest materiałem o niezmiernie wysokiej trwałości. Znane są przypadki ponad stuletnich pokryć cynkowych. Jego specyficzne i niepowtarzalne właściwości są wykorzystywane przy projektowaniu oraz instalowaniu pokryć dachowych, elewacji, elementów wykończeniowych i systemów odprowadzania wód deszczowych. Jest to plastyczny materiał, który daje wiele możliwości i może sprostać nawet najbardziej skomplikowanym koncepcjom architektonicznym. Doskonale sprawdza się zarówno w nowych realizacjach jak również podczas renowacji starych obiektów.

Jak to działa?

To proste. Metaliczna powierzchnia cynku ulega reakcji chemicznej podczas kontaktu ze składnikami atmosfery i tworzy cienką, powierzchniową warstwę pasywacji, zwaną potocznie patyną. Raz prawidłowo wytworzona patyna skutecznie hamuje dalsze reakcje cynku, zapobiegając niekorzystnemu zjawisku zwanemu korozją. Czas tworzenia się patyny o jasno-szarym odcieniu, w zależności od warunków atmosferycznych, miejsca ekspozycji w stosunku do promieni słonecznych, wiatrów, opadów oraz w zależności od agresywności środowiska, trwa od sześciu miesięcy do dwóch lat. Oferujemy także systemy rynnowe z wstępnie patynowanych blach w aspekcie QUARTZ-ZINC® i ANTHRA-ZINC® otrzymywanych w procesie zanurzenia naturalnego cynku w roztworze fosforanowym.

Wysoka jakość

Systemy odprowadzenia wody VMZINC są zgodne ze standardami normy PN-EN 612, która stanowi gwarancję ich trwałości i zachowania odpowiednich parametrów. Produktem wyjściowym są blachy tytanowo-cynkowe VMZINC® zgodne z normą PN-EN 988 i posiadające własną etykietę PREMIUMZINC®. Etykieta ta oznacza spełnienie podwyższonych wymagań w stosunku do niektórych parametrów normy.

Niezawodność

Dzięki swoim właściwościom mechanicznym tytan-cynk VMZINC®, bardziej niż jakikolwiek inny materiał sprawia, że cały system odprowadzania wody deszczowej wytrzymuje skrajne warunki pogodowe, takie jak grad, duże zmiany temperatury i silne promieniowanie ultrafioletowe w obszarach silnie nasłonecznionych.


Zobacz Katalog !